Sko/Torp på Hotel Pejsegården

Inkl. 3-retters menu

  fredag d. 25. juni 2027 kl. 18:00

Hotel Pejsegården danner hyggelige og stemningsfulde rammer om vores dinnerkoncert midt i det smukke jyske landskab. Her venter en varm og afslappet atmosfære, hvor god mad, nærvær og musik går hånd i hånd. Aftenen begynder en 3- retters menu, inden oplevelsen kulminerer med en intim koncert, hvor du kommer helt tæt på artisten. En helstøbt aften med plads til både hygge, gastronomi og store musikalske øjeblikke. I aften har vi glæden af at præsentere SKO/TORP. 

Sko/Torp var et af 1990’ernes absolutte største danske orkestre – blandt andet fordi radioerne ikke kunne slippe orkestrets vellyd. Den vellyd har de fundet frem igen efter en længere pause. Det, det hele handler om for Sko/Torp, er det organiske og gennemarbejdede. Søren Skos melodifornemmelse og knivskarpe vokal samt Palle Torps sans for afbalancerede arrangementer har ført dem rundt på en on going tour på landets mange spillesteder igennem årene, hvor de spiller numre som ”On A Long Lonely Night”, ”Glorious Days” og ”Familiar Roads”.

Priser fra 670,- pr. person inkl. 3-retters menu

Køb billet 

 

Træt af at skulle køre hjem?

Lad bilen stå og book en overnatning 

Sko og Torp på Hotel Pejsegården

Send forespørgsel

Send forespørgsel på arrangementet til hotellet. Vi vender tilbage hurtigst muligt med tilbagemelding om, hvorvidt din forespørgsel er mulig eller ej.
Du modtager kopi af dine forespørgsel pr. mail